Poster Project

PosterNEDfinal-1

Poster Projesi,  Mart 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında, her ay Türkiye’den farklı bir yazar ve tasarımcıyla iş birliği içinde çalışılarak 14 ay boyunca 14 farklı poster üretilmesini içerir.

Türkiye’nin 2013 Londra Kitap Fuarı Odak Ülkesi olmasını vurgulamak amacıyla düzenlenen etkinliklerden biri olan bu proje ve beraberindeki posterler, 2013 Londra Kitap Fuarı’nın yaklaştığını hatırlatmak amacıyla yerli ve yabancı izleyicileriyle buluşuyor. Bununla birlikte Britanya’daki edebiyat-severlere Türkiye’deki yayıncılık hakkında Londra Kitap Fuarı öncesinde kısa bir ipucu vermeyi amaçlıyor.

Her ay Türkiye’den bir yazar ile birlikte çalışarak bir poster hazırlama fikri üstüne kurulan bu projede,  yazarlar hâlihazırdaki bir yazısından seçtiği bir bölümü posterin tasarımını yapacak olan tasarımcıyla paylaşıyor ve tasarımcı ile yazar  birlikte çalışarak ortaya ortak bir ürün olan “poster” çıkıyor.

Türkçe ve İngilizce olarak çift taraflı basılan posterlerin kartpostal versiyonu da mevcut. Görsel olarak ilgi çekici olan posterlerin iphone ve ipad için tasarlanmış wallpaper’larını Facebook’ta http://goo.gl/1xuph adresinden ve British Council web sitesinden indirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.