Education UK – Online Fuar bugün başlıyor!

İngiltere’de Eğitim – Online Fuar – 26 Şubat / 2 Mart from British Council Turkey on Vimeo.

İngiltere’deki eğitim kurumlarına ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

British Council Türkiye 26 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında online platformda İngiltere’de Eğitim Fuarı düzenliyor. Fuar Türkiye’deki öğrencileri İngiltere’deki yüksek öğrenim hazırlık, lisans ve lisansüstü eğitim kurumları ile ücretsiz olarak buluşturacak. Kayıt yaptıran öğrencileri çekilişle bir iPad, üç IELTS sınavı ve 25 TL değerinde 150 hediye çekinden birini kazanma şansı bekliyor.  

Online fuar, yüksek öğrenimini Birleşik Krallık’ta yapmak isteyen öğrenciler ile eğitim kurumlarını bilgisayar ortamında biraraya getirmeyi hedefliyor. İnternet üzerinden http://onlinefair.educationuk.org.tr/ adresinde düzenlenen fuarda, İngiltere’de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtlarının yanı sıra seçkin 21 yüksek öğrenim kurumuna ulaşmak mümkün.

British Council Eğitim Müdürü Yavuz Yılmazoğlu fuarla ilgili olarak “Artık sınırların kalktığı bir çağda yaşıyoruz. Öğrencilerin kendilerini geleceklerine taşıyacak yüksek öğrenimlerini, hangi alanda ve nerede yapacaklarına karar vermeden önce çok iyi araştırma yapmaları gerekiyor. British Council olarak erişilebilirlik bizim için çok önemli. Bu nedenle fuarı internet ortamına taşıdık. Türkiye’nin her yerinden öğrenciler evlerinden bile çıkmadan fuara katılabilecek ve İngiltere’deki eğitim kurumlarının temsilcileri ile buluşacaklar” açıklamasını yaptı. Yavuz Yılmazoğlu İngiltere’de yapılacak çekilişle fuara katılan öğrencilere hediye verileceğine değinerek, online fuarın amacına uygun hediyeler vermeye çalıştıklarını, öğrencilerin iPad ve IELTS sınavı gibi hediyeleri yüksek öğrenimlerinde kullanabilecekleri için seçtiklerini belirtti. 

British Council, IELTS ve UCAS fuarda olacak

İngiltere’de eğitimle ilgili en geniş kaynaklara sahip British Council, İngiltere’de öğrenci olmakla ilgili tüm merak edilenleri yanıtlayacak.

Dünyada en fazla önerilen İngilizce dil yeterlilik sınavı IELTS’in ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda, British Council’dan IELTS yetkilileri sınavla ilgili soruları yanıtlayacaklar. İngiltere’deki bütün üniversite ve yüksek öğretim kurumlarının online basvuru sistemi olan UCAS’ın temsilcilerinin de yer alacağı fuarda, öğrenciler bu kurumlara başvurularını hazırlarken kendilerini diğer adaylardan ayıracak çok özel ipuçlarına ulaşacaklar.

Fuarla ilgili duyurular Education UK web sitesinden (www.educationuk.org/turkey) ve British Council Türkiye Facebook sayfasından (www.facebook.com/BritishCouncilTurkey) takip edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.